Sağlık

AB’de Onkoloji Hastaları Donuyor (Özel Haber)

Ege Üniversitesi Berna Türek Kemoterapi Merkezi’nde tedavi gören hastalar Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na (BSHA) ulaşarak, “Merkezde ısınma sorunu var, üşüyoruz. Yetkililer bu soruna bir çözüm bulmalı” diye konuştu. Öte yandan Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’nde yaz aylarında klimaların çalışmadığı, hasta ve çalışanların büyük sıkıntı yaşadığı belirtildi.

AB’de Onkoloji Hastaları Donuyor

Onkoloji Hastalarından Soğuk İsyan

Onkoloji hastalarından soğuk isyan! İzmir ve çevresinde kemoterapi tedavisi için Ege Üniversitesi Berna Türek Kemoterapi Merkezi’ne giden hastalar, tedavi süresince üşüdüklerini belirtti. Konuyla ilgili CİMER ve Hastane başhekimlerini bilgilendirdiklerini ancak sorunun çözülmediğini belirten hastalar, “Merkezdeki ısınma sorununun bir an önce çözülmesini bekliyoruz. Aylardır bu sorun var. Çözüm için ne bekleniyor” ve tepkilerini dile getirdi.

Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi de Soğutma Sorunu Yaşıyor

Öte yandan merkeze yakın Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’nde yaz aylarında soğutma sorunu yaşandığı öğrenildi. Sağlık çalışanları yaz boyunca ter içinde çalışırken, hasta ve yakınları da zorluk yaşadı. Hastane yönetiminin her iki bahisten de haberdar olduğu ancak şu ana kadar bir analiz üretmediği belirtildi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu