Haber

Belediye Personelinin Yardımları Çaldığı İddiası: 4 Kişi Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Edirne’de depremzedeler için toplanan yardım malzemelerini çaldığı iddia edilen 4 kadın personel açığa alındı. Personel hakkında soruşturma başlatıldı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından Keşan Kaymakamlığı ve Keşan Belediyesi tarafından binlerce kişiye ulaşmak için yardım kampanyası başlatıldı.

Belediyenin daveti üzerine halk Keşan Kapalı Lisesi’ne elektrikli ısıtıcı, çizme, atkı, bere, battaniye, çocuk maması, termal içlik, uyku tulumu, tüplü ısıtıcı, kazak, kışlık giysi, çorap ve çocuk bezi gibi ihtiyaç malzemeleri getirdi. Spor salonu.

İddiaya göre, tasnif için görevlendirilen Keşan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı 4 kadın işçi, bazı yardım malzemelerini çalarak evlerine götürdü.

Olayın ortaya çıkmasının ardından 4 kişi açığa alındı ​​ve haklarında soruşturma başlatıldı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bahisle ilgili açıklama yaptı.

Helvacıoğlu, “Şu anda soruşturma aşamasındayız. Soruşturma doğrultusunda iş sözleşmeleri feshedilecek. Yarına kadar kendilerini savunmaları istendi. Pazartesi günü disiplin kurulu toplanacak. Olay doğruysa işlerine derhal son verilecek. Bunun için bir mazeret yok. Kimse böyle bir şeyi affedemez. 539 çalışanımın hepsi gönüllerini koymalı. O 4 kişi bizim çalışanımız olamaz. Bunu kabul edemeyiz. Argümanlar ve gözlemler var. bittiğini anlıyorum. Bilgi burada. Bir yanlışlığı da savcılığa bildireceğiz.söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu