Yaşam

‘Fakirin değil zenginin yanındayım’ diyen muhtar adayına ceza

İlçeye bağlıdır Taşlıkköy muhtarına Maaş karşılığı muhtar adayıyım. fakirhayır zenginlerden yanayım43 yaşındaki Zafer Fison “” başlıklı posteriyle ilgi odağı oldu. izinsiz poster asmak içinİdari para cezası uygulandı.

İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin köye gelerek pankarta zarar vermesi üzerine tutanak tutularak izinsiz pankart asılması yasaklandı. suç için1.295 lira idari para cezası kesildi.

Amacı muhtar adaylarını seçimden önce bilgilendirmektir. ironikZafer Fison, tek kelimeyle uyarmak olduğunu belirtti. “Yerel seçimlere henüz 5-6 ay olmasına rağmen köylerde herkes seçim havasındaydı. Her aday maaş için değil hizmet için aday olduğunu söyledi. Ama biliyoruz ki birçok kişi muhtar olduktan sonra maaşını alıp hizmetlerini unutuyor. Bu duruma referans olarak böyle bir poster astım. Ama bakın, cezası posterden daha değerliydi. Posteri bedava yaptırdım ama sökmesi 1.295 liraya mal oldu. Zaten köyde çiftçilik yaparak geçimimi sağlıyordum. Bu cezayı nasıl ödeyeceğimi düşünmeye başladım ama en azından muhtar adaylarına vermek istediğim mesaj verilmiş oldu.” söz konusu.

haber-selcuk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu