Ekonomi

Franchise Firma Sahipleri Ankara’ya Para Kaçakçılığı Yapmaya Çalıştı

Engin ve Dilan Polat’a ait franchise şirketinin Ankara şubesinin sahibi Gözde Bilgiç ile eşi İsmail Bilgiç’in, Polat çiftine ait 1 milyon 800 bin liralık parayı kendilerine aktararak para kaçırmaya çalıştıkları belirlendi. banka hesapları ve çevrelerindeki kişilerin banka hesapları. Söz konusu banka çalışanının dikkati sayesinde fark edilen para kaçakçılığı faaliyeti, savcılığın talimatıyla paralara el konularak önlenirken, olayla temasta bulunan 4 kişi de soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Polat çiftiyle ilgili yürütülen soruşturmada tutuklu sayısı 24’e çıktı.

Edinilen bilgiye göre, kara para aklama ve vergi kaçakçılığı iddialarıyla bir süredir ülke gündemine oturan ve yürütülen soruşturma kapsamında yakalanıp gözaltına alınan Dilan ve Engin Polat çifti hakkında yeni bilgilere ulaşıldı. haklarında suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve vergi kanununa aykırılık suçlarından soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında Polat çiftiyle ilgili şirketlerin Ankara şubesini yöneten Mustafa Ö.’nün, Polat çiftiyle ilgili 1 milyon 800 bin lira parayı nişanlısı Kübra D.’ye aktardığı belirtildi. herhangi bir önlem alınamayacak şekilde hesaplanmıştır. İddiaya göre banka görevlisinin durumu fark etmesi üzerine polise haber verildi. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlatırken, Mustafa Ö. ve Kübra D.’nin Polat çiftine ait bir şirketin ortağı olduğu öğrenildi. Tespitlerin ardından adli makamlara bilgi verildi ve söz konusu paralara savcılık kararıyla el konuldu. Mustafa Ö., Kübra D. ve şirketin diğer ortakları Gözde-İsmail B. çifti de Ankara’da polis tarafından gözaltına alındı.

Öte yandan İstanbul’da haklarında yakalama kararı çıkarılan 12 şüpheliden Nilgün Yılmaz, Metin Yılmaz ve Gürsel Yılmaz isimli 3 şüphelinin daha gözaltına alındığı bildirildi. Ankara’da 4 kişiyle birlikte soruşturma kapsamındaki kişi sayısı 34’e yükselirken, tutuklu sayısı da 24’e ulaştı.

Öte yandan soruşturma kapsamında yakalanan şüphelilerden 8’inin polisteki sorgularının tamamlandığı, diğer şüphelilerin ise önümüzdeki saatlerde sorgu sürecinin başlayacağı öğrenildi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu