Haber

İstanbul Merkezli 3 İlde Adnan Oktar Suç Örgütüne Operasyon: 15 Şüpheli Yakalandı

İstanbulTerör ve Örgütlü Kabahatler Cumhuriyet Başsavcılığınca. adnan oktarHata Teşkilatına yönelik soruşturma kapsamında bu sabah İstanbul, İzmir ve Samsun’da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda haklarında tutuklama kararı çıkarılan 23 kişiden 15’i yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın verdiği bilgiye göre, halen tutuklu bulunanlar Terör ve Örgütlü Hataları Soruşturma Başsavcılığı tarafından tutuklandı. adnan oktar . Bu kapsamda 23 kişi gözaltına alındı.

Konuyla ilgili İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Adnan Oktar ve diğer örgüt yöneticilerinin tutuklanmasının ardından mevcut bir yeniden yapılanma sürecine girildiğinin belirlendiği belirtildi. Buna göre örgüte mensup bazı avukatlar cezaevindeki başkan ve yöneticilerden aldıkları talimatları dışarıdaki örgüt üyelerine iletmektedir. Talimat alan kişiler ise sosyal medya hesaplarında başta kamu kurumları ve yargı sistemleri olmak üzere kamuoyunu örgüt lehine etkilemeye yönelik ses kaydı, fotoğraf ve benzeri paylaşımlarda bulunuyor.

Ayrıca sosyal medya hesapları üzerinden sistematik olarak örgüt propagandası ve dezenformasyonun paylaşıldığı, tutuklanmayan örgüt mensupları ve diğer örgüt sempatizanlarının örgüte lojistik altyapı sağladığı ve lehine çeşitli lobi girişimleri yapıldığı yönünde bulgular elde edilmiştir. siyasi ve adlandırılmış makamlarda örgütün.

ÜÇ İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYONLAR DÜZENLENDİ

Bu doğrultuda Adnan Oktar Kabahatler Teşkilatı’nın mevcut yapılanmasında yer aldığı tespit edilen toplam 23 şüphelinin yakalanması için bu sabah erken saatlerde İstanbul, İzmir ve Samsun’da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 15 zanlı yakalandı. Örgütün ikametgahı olarak adlandırılan bir villada örgüt bağlantısına ilişkin çok sayıda mektup ve Harun Yahya müstear adıyla yayınlanmış kitaplar ele geçirildi.

Diğer zanlılar için arama çalışmalarının sürdüğü belirtilirken, 4 zanlının yurt dışında olduğu, 1 zanlının da cezaevinde olduğu anlaşıldı.

Kaynak: ANKA / Yeni

haber-yaglidere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu