Ekonomi

JPMorgan’dan yatırımcı konferansı hakkında Bloomberg HT’ye özel açıklama

BLOOMBERG HT ÖZEL

Ekonomi yönetiminin yeni dönemdeki ilk yabancı yatırımcı toplantısını düzenleyen JPMorgan, toplantının yetkililerin piyasayla doğrudan temas kurması için değerli bir fırsat olduğunu ve yabancı yatırımcıların kararların ilişkilerini ilk ağızdan öğrenmeyi çok önemsediklerini söyledi. .

50 yabancı yatırımcının katıldığı toplantıyla ilgili Bloomberg HT’ye özel açıklamalarda bulunan JPMorgan Türkiye Masası Başkanı Burak Kaynak, uluslararası yatırımcıların Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i uzun yıllardır tanıdıklarını ancak Başkan olarak Hafize Gaye Erkan’ın yabancı yatırımcılarla görüştüğünü söyledi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB). İlk kez görüştüklerini söyledi.

Kaynak, TCMB Başkanı Erkan’ın enflasyon görünümü ve para politikasına odaklanan kapsamlı ve teknik bir sunum yaptığını ve ardından başarılı bir soru-cevap oturumu gerçekleştirdiğini belirtti.

JPMorgan Türkiye Masası Lideri Kaynak, yatırımcıların Türk makamları tarafından alınan kararların mantığını, ilişkilerini ve amaçlarını ilk elden öğrenmesinin çok değerli olduğunu belirterek, toplantının piyasanın Türkiye’nin ekonomik dünyası ile doğrudan iletişim kurması için önemli bir fırsat olduğunu belirtti. politika yetkilileri.

Toplantıda TCMB Başkanı Erkan’ın “para politikası ve makroekonomik görünüm”, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in “ekonomik görünüm” konulu sunumları sunuldu.

Toplantıda Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar’ın yanı sıra Türkiye Varlık Fonu ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi liderleri de konuşmacı olarak yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu