Haber

KYK Yurduyla İlgili Korkunç İddia: “Yemeklerde Kıl, Kıl, Solucan Var, O Bile Kalmıyor!”

Geçtiğimiz günlerde Aydın’da KYK yurdunda asansörün düşmesi sonucu bir öğrenci hayatını kaybetti. Genç öğrencinin ölümünün ardından gözler KYK yurdunda yaşananlara çevrildi. İzmir TOKİ Bayraklı KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan bir öğrencinin yurtla ilgili anlattıkları bize bu kadar olamaz dedirtti.

Milyonlarca öğrencinin barındığı KYK yurtlarında yaşanan skandallar, öğrencilerin yurtlarda ne kadar zor durumda olduğunu ortaya çıkardı.

T24’ten Buse Özbey’in haberine göre, İzmir TOKİ Bayraklı KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda yaşayan ‘Dilara’ isimli öğrenci, yurdun zorlu koşullarını anlattı. Kız öğrenci, tacize uğradığını söylediği yurdun güvenliğinden ‘Bu saatte gelirseniz tacize uğramanız normal’ yanıtını aldığını iddia etti. Yönetime şikâyet ettikleri güvenlik sorunlarıyla ilgili ise hiçbir şey yapılmadığını söyledi.

“Gece yurdun önüne gelen araçlar yüksek sesli müzikle öğrencileri rahatsız ediyor. Polisi ararsanız iki saat içinde gelirler.”

“Parmak iziyle yurda giriş mümkün değil. Kayıt sırasında verilen kağıtla yurda giriyoruz. “Yurda kayıtlı olmayan herkes, öğrenci dahi olsa, dilediği gibi yurda girebilir.”

“Yurtta ders çalışılacak ortam yok. Masa ve sandalyeler bile oldukça eksik. “Sıcak su çoğu zaman akmıyor ve öğrenciler soğuk suyla duş almak zorunda kalıyor.”

“Yiyeceklerden saç, kıl, solucan gibi şeyler çıkar. Zaten doğru dürüst yemek yemenin de bir yolu yok. Birçok öğrenci aç kalıyor. “Kafeterya çalışanları yiyecekleri kaplara doldurup eve götürmek üzere buzdolabına koyuyor.”

“Yurt merkeze çok uzak ve ulaşım imkanları oldukça kısıtlı. Bazen okula ulaşmak 3 saati bulabiliyor. Bu durum birçok kişi tarafından CİMER’e şikayet edilmesine rağmen henüz bir çözüm bulunamadı.”

“Başka hiçbir şeye gücüm yetmediği için yurtta kalmak zorundayım. Tek hedefim ailemin bulunduğu şehre taşınmak. “Yatay geçiş yapamazsam yurt sıkıntısı nedeniyle eğitimime ara vermek zorunda kalacağım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu