Haber

Twitter açıklamaları devam ediyor: Pentagon hesaplarının Twitter savunması

Twitter Dosyaları’nın 8. Bölümünde, Twitter’ın ABD ordusunun talebi üzerine Orta Doğu’daki manevi savaş operasyonlarının hesaplarına gözaltı sağladığı açıklandı.

Twitter ile ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM) arasında Lee Fang aracılığıyla gerçekleştirilen 8. Bölüm açıklamasındaki yazışmada, CENTCOM’un manevi operasyonlarının bir parçası olan hesapları (beyaz liste) nasıl savunduğu ve onaylanmak için yapılan yazışmalar aktarılıyor. Bu hesapları korumak için hesap.

Twitter ve ABD ordusu arasındaki ilişki 5 yıl önce başlıyor

  • Twitter ile ABD ordusu arasındaki bağlantının 5 yıl öncesine dayandığının belirtildiği açıklamada, CENTCOM’un Twitter’ın koruduğu bu hesapları insanların fikirlerini şekillendirmek ve üretilen içerikleri Yemen, Suriye, Irak, Kuveyt ve Orta Doğu.

52 Arapça hesabın tweetleri TT’de kalıcı olarak listeleniyor

  • Twitter, 2017 yılında bir CENTCOM yetkilisi tarafından listelendi. Bu listede 52 farklı Arapça hesap yer alıyordu. Yetkili, bu hesaplardan 6’sı için ‘Öncelikli hizmet’, diğerleri için ‘beyaz liste’ talebinde bulundu. Bu beyaz listedeki paylaşımlar vurgulanır. Tweetleri sürekli TT listesinde. Bu hesaplar, ABD’nin Orta Doğu’daki askeri öncelikleri hakkında tweet attı. İran karşıtı mesajlar, Suudi Arabistan-ABD destekli savaş ve drone saldırılarının içeriğini teşvik etti.

157 hesaplı “Pentagon ağı” listesi

  • Twitter yönetim toplantısında Ortadoğu askeri meselelerine odaklanan 157 twitter hesabının yer aldığı ‘Pentagon ağı’ listesi paylaşıldı. Bu propaganda hesapları, Musk’tan sonra gelen ekiplerin incelemesinde; 2020 yılında tespit edilmesine rağmen 2022 yılına kadar tweet atmaya devam etmiştir.

CENTCOM daha sonra hesaplarla olan bağlarını gizler

  • Bölüm 8’de, CENTCOM’un ilk önce bu hesaplarla doğrudan temasını kamuoyuna gösterdiği, ancak zamanla taktik değiştirdiği ve bu hesaplarla ilişkisini gizlemeye başladığı bildirildi.

Mesajın güçlü bir şekilde yayılması için “Arapça hesap listesi”

  • “ABD’nin belirli mesajları daha güçlü bir şekilde yaymak için kullandığı” Arapça hesapların bir listesini iletir ve bunlardan birine “onaylanmış hesap işareti” verilmesini ve şikayetlere ve siber saldırılara karşı korunmak için diğer hesaplara verilmesini talep eder. beyaz liste.”

Terörist hesapları otomatik olarak “spam” olarak işaretlenir

  • Fang, Twitter’ın Orta Doğu’da faaliyet gösteren DEAŞ ve terör örgütleriyle ilgili kötü niyetli faaliyetleri tespit etmeye yönelik bir sistem oluşturduğunu ve bunun dolaylı bir sonucu olarak ABD ordusu tarafından kontrol edilen ve terör örgütleriyle sık sık meşgul olan hesapların otomatik olarak “spam” edildiğini söyledi. . işaretli not edildi.

Twitter hesapları askıya alarak gösteri yaptı

  • Pentagon bağlantılı terör yanlısı bu hesapların Twitter’ın savunma sağladığı hesaplar olduğunu belirten Fang, Twitter’ın daha sonra bu hesaplardan 150’den fazla hesabı askıya aldığını iddia ediyor.
KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu