Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar’da resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar’da resmi törenle karşılandı.

DOHA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Katar’da Katar Komutanı Pir Tamim bin Hamad Al Thani tarafından resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez ülkelerinin ikinci durağı Doha’da Katar Komutanı Pir Tamim bin Hamad Al Thani tarafından Lusail Sarayı’nda resmi törenle karşılandı. İki ülke marşlarının söylendiği törende Erdoğan, karşılama görevlisini selamladı. Törenin ardından Erdoğan ve Al Thani, baş başa görüşmenin ardından heyetler arası görüşmeye başkanlık edecek.

Görüşmede ikili ilişkilerin tüm boyutlarıyla gözden geçirilmesi, ekonomiYatırım ve yatırım alanındaki projeler başta olmak üzere çeşitli sektörlerde mevcut işbirliklerinin daha da ileriye götürülmesi amacıyla yapılacak çalışmaların görüşülmesi, küresel ve bölgesel sorunlara ilişkin fikir alışverişinde bulunulması öngörülmektedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmelerinin ardından Al Thani tarafından onuruna verilecek resmi yemeğe katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez ülkelerine yapacağı ziyaretler çerçevesinde Katar’ın ardından yarın Birleşik Arap Emirlikleri’ne gidecek. Birleşik Arap Emirlikleri’nde de temaslarda bulunacak olan Erdoğan, 20 Temmuz’da KKTC’ye gidecek.

darica-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu