Yaşam

İzmir Fenerbahçe Derneği’nden 1.500 öğrenciye bayram kıyafeti!

İzmir Fenerbahçe Derneği, Uluğbey İlköğretim Okulu’ndaki 1.500 öğrenciye bayramlık kıyafet verdi. Dernek Lideri Cem Çalışkan, hedeflerinin 5 bin öğrenciye yardım etmek olduğunu ancak deprem nedeniyle sayının bin 500’de kaldığını belirterek, “Gelecek yıl daha fazlasını yapacağız” dedi.
 

1991 yılında kurulan İzmir Fenerbahçe Derneği, İzmir’in Karabağlar İlçesi’ne hizmet veren Uluğbey İlköğretim Okulu’nda okuyan yaşları 5 ile 10 arasında değişen 1.500 öğrenciye bayramlık kıyafeti verdi. 28 Mart’ta okulu ziyaret eden İzmir Fenerbahçe Derneği Yürütme Konseyi Başkanı Cem Çalışkan, İzmir Fenerbahçe Derneği Yürütme Konseyi Başkanı Mete Üre, Yürütme Konseyi Üyesi Faruk Demir, Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Nadir Karabulut ve Okul Müdürü Pınar Gezer, Müdür Yardımcıları Serap Demirbolat . ve Hasret, Susamcı ile görüşmeye geldi.
 

Dayanışma aşılanıyor
 

Ziyareti sırasında açıklamalarda bulunan İzmir Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cem Çalışkan, “Tatil öncesi öğrenci kardeşlerimizle güzel bir motivasyon ve hediye olması amacıyla yapılmış bir etkinlik oldu. Öğrencilerimizin ileriki hayatlarında örnek alarak yapabilecekleri sosyal yardımlarla ilgili bir organizasyon yapmayı amaçladık. Uluğbey İlkokulunda hem İlçe Milli Eğitim Müdürümüz hem de okul müdürümüz bizleri çok iyi karşıladılar ve onlarla birlikte çok güzel bir etkinlik geçirdik” dedi.
 

Çocuk mutluysa dünya mutludur.
 

Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Nadir Karabulut, “Cem Başkanı her şeyi çok güzel dile getirdi. Bu tür etkinliklerde yardımlaşma ve paylaşma duygusu kazanılır ve bu açıdan bu etkinlikler çok değerlidir. Tabii her şeyden önce çocuk mutluysa dünya mutludur.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

mentese-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu